Drodzy klienci, uprzejmie informujemy, że nie wykonujemy już zleceń związanych z balustradami. Wyspecjalizowaliśmy się w profesjonalnej obróbce stali nierdzewnej.

balustrady ze stali nierdzewnej

Balustrady ze stali nierdzewnej to wybór profesjonalistów

Balustrady ze stali nierdzewnej to od wielu lat rozwiązanie, które zyskuje uznanie wśród profesjonalistów z branży architektonicznej. Balustrady tego typu są funkcjonalne i estetyczne, a to sprawia, że pasują do różnych przestrzeni, np. domów jednorodzinnych i biur. Ich podstawową zaletą jest wytrzymałość i ponadczasowy design, który zjednuje sobie nawet zagorzałych zwolenników tradycyjnych rozwiązań. Jakie są zalety balustrad ze stali nierdzewnej i dlaczego warto w nie inwestować?

Balustrady stalowe schodowe to synonim bezpieczeństwa i elegancji

Balustrady ze stali nierdzewnej świetnie sprawdzą się w domach jednorodzinnych jako zabezpieczenie stalowych schodów. Można je też wykorzystać w konstrukcjach mieszanych, jako np. doposażenie schodów z żelbetu. Minimalistyczny design i wyjątkowa trwałość balustrad ze stali nierdzewnej sprawiają, że wyglądają one dobrze zarówno w małym mieszkaniu, jak i w dużym salonie w domu. W pierwszym przypadku balustradę ze stali nierdzewnej i szkła możemy zamontować przy schodach kręconych. Wówczas zaoszczędzimy trochę miejsca i zyskamy niebanalną ozdobę. W drugim przypadku możemy wykorzystać wielkość schodów i uczynić z nich centralny wyróżnik salonu lub holu. Wystarczy, że do schodów dywanowych zamontujemy balustradę ze stali ze szklanym wypełnieniem. Solidna konstrukcja balustrad z nierdzewki gwarantuje stabilność i ochronę użytkowników, co jest szczególnie istotne w przypadku schodów.

Balustrady z nierdzewki balkonowe ze szkłem – eleganckie okno na świat

Balustrady ze stali nierdzewnej to również doskonały wybór dla balkonów. W tym przypadku balustrada staje się wyróżnikiem balkonu albo tarasu. Profesjonaliści doceniają to, że balustrady z nierdzewki tego typu są praktyczne i estetyczne, doskonale podkreślając wyjątkowy charakter każdego balkonu. To dlatego widzimy je właściwie we wszystkich nowoczesnych budynkach, zwłaszcza apartamentowcach i parterowych domach jednorodzinnych z rozległymi tarasami. Balustrady balkonowe wykonane ze stali nierdzewnej i szkła są minimalistyczne, ale na tyle charakterystyczne, że nie sposób nie zwrócić na nie uwagi. Dzięki zastosowaniu dużej tafli szkła nasz balkon nabiera charakteru i staje się w pełni „panoramiczny”. To rozwiązanie, które doskonale współgra z różnymi stylami architektonicznymi.

Balustrady ze stali nierdzewnej i szkła dobre także na taras

Balustrady ze stali nierdzewnej najczęściej widzimy na balkonach i tarasach. W tym drugim przypadku jest to o tyle dobry pomysł, że balustrada całoszklana pozwala nam na optyczne przedłużenie tarasu. Poza tym trwałość i odporność balustrady z nierdzewki na warunki atmosferyczne sprawiają, że doskonale komponuje się ona z otoczeniem domu. Jeśli jesteś właścicielem dużego ogrodu, możesz z łatwością za pomocą tarasu połączyć te dwie przestrzenie wypoczynkowe. Wystarczy, że wybierzesz całoszklaną balustradę w delikatnej stalowej ramie, która nie będzie zaburzała ogólnej estetyki ogrodu. Taka przezroczysta konstrukcja będzie idealnym połączeniem nowoczesnego charakteru budynku i naturalnej linii ogrodu. Dodatkowo łatwość w utrzymaniu czystości balustrady z nierdzewki i szkła to kolejny atut, który przekonuje inwestorów do wyboru balustrady tarasowej tego typu.

Wybierz nowoczesne balustrady ogrodzeniowe ze stali nierdzewnej

Balustrady ze stali nierdzewnej to nie tylko balustrady montowane przy schodach lub na balkonach. Balustrady stalowe mogą też pełnić rolę balustrad ogrodzeniowych, czyli typu balustrady, która nie tylko ochrania nasz dom, ale i jednocześnie jest naszą wizytówką. Solidna konstrukcja balustrady ze stali nierdzewnej sprzyja ochronie posesji. Z kolei jej nowoczesny design dodaje przestrzeni budynku elegancji i wyjątkowego charakteru. Balustrada stalowa ogrodzeniowa może być pełna, ale możemy ją wyposażyć także w szklane elementy, np. dekoracyjne wstawki. Dobrym pomysłem jest też połączenie stali nierdzewnej i kamienia.

Profesjonaliści z branży wyposażeniowej doceniają możliwość dostosowania balustrad z nierdzewki do indywidualnych preferencji swoich klientów. Jeśli nadal zastanawiasz się, jaki typ balustrady stalowej wybrać, porozmawiaj z naszym doradcą klienta, który pomoże ci w wyborze wymarzonej balustrady ze stali nierdzewnej!