Drodzy klienci, uprzejmie informujemy, że nie wykonujemy już zleceń związanych z balustradami. Wyspecjalizowaliśmy się w profesjonalnej obróbce stali nierdzewnej.

Balustrady kute – charakterystyka, opinie, porady

Coraz więcej inwestorów, poszukując balustrady zewnętrznej, która nie tylko odpowiadałaby gustom domowników, ale też pasowałaby do elewacji budynku, spośród wielu systemów wybiera balustrady kute. Ich niewątpliwą zaletą jest nie tylko estetyczny wygląd, ale przede wszystkim niezwykła funkcjonalność i wytrzymałość, która sprawia, że balustrady kute są nie tylko praktycznym, ale i stylowym zabezpieczeniem schodów. Co powinniśmy o nich wiedzieć?

Zewnętrzne balustrady kute – nowoczesne wzornictwo

Inwestorzy decydujący się na balustrady kute doceniają fakt, że balustrady tego typu występują nie tylko w różnych propozycjach kolorystycznych, ale przede wszystkim we właściwie nieograniczonej ilości wzorów. Nietrudno zatem wybrać egzemplarz, który będzie odpowiadał nam pod względem wzornictwa i dopasowania do elewacji domu czy otoczenia budynku. Poza tym metaloplastyka, oprócz standardowych wzorów, które są ogólnie dostępne w marketach budowlanych, pozwala także osiągać niesztampowe wzory i rozwiązania, które zachwycają najwybredniejsze gusta. Balustrady kute, w przeciwieństwie do innych rodzajów balustrad zewnętrznych stosowanych na balkonach czy tarasach, mogą zatem przybierać nie tylko popularne wzory roślinne czy geometryczne, ale także występować w skomplikowanych aranżacjach. Wzór balustrady z metalu zależy więc właściwie od pomysłu inwestora.

Zazwyczaj właściciele domów jednorodzinnych pozostają przy wyborze gotowych wzorów zewnętrznych balustrad kutych, które są udostępniane na rynku, ale coraz częściej zdarza się, że inwestorzy decydują się realizację wzoru balustrady na specjalne zamówienie. Zapewnia to nie tylko doskonałe dopasowanie balustrady zewnętrznej do innych elementów budynku, ale także pełną indywidualność w zakresie wyboru wzornictwa. Coraz częściej także balustrady wykonane z metalu ochraniają nie tylko tarasy i balkony, ale także schody zewnętrzne. Wówczas kute balustrady balkonowe występują zazwyczaj w połączeniu z balustradami schodowymi utrzymanymi w tym samym stylu, co daje niezwykle estetyczne i ponadczasowe rozwiązanie architektoniczne.

Balustrady kute – trwałość i bezpieczeństwo

Poszukując odpowiedniej balustrady balkonowej lub balustrady schodowej do naszego domu, warto rozważyć montaż balustrady kutej nie tylko ze względu na jej estetykę i wyjątkowy design. Wybór balustrady z metalu podyktowany jest także jej bezawaryjnością, która zapewni nam bezpieczeństwo jej użytkowania na długie lata. Kute balustrady są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz odkształcanie metalu, a niesprzyjające warunki atmosferyczne nie są w stanie zaszkodzić im w żaden sposób. To sprawia, że zewnętrzne balustrady kute zyskują ogromną przewagę inwestycyjną pod względem opłacalności w porównaniu chociażby do balustrad drewnianych. Co ważne, balustrady kute można także dostosować pod względem gęstości wzoru, eliminując ryzyko wypadnięcia i zapewniając tym samym bezpieczeństwo dzieci czy zwierząt domowych.

Balustrady kute balkonowe – zalety

Niewątpliwą zaletą balustrad kutych jest ich ponadczasowość i możliwość dopasowania wzoru balustrady do różnych stylów architektonicznych, co czyni je bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem dla inwestorów. Co istotne, tego typu balustrady są też zazwyczaj zabezpieczone przed korozją, dzięki czemu znakomicie sprawdzają się na zewnątrz budynku jako balustrady balkonowe czy tarasowe. Wielu inwestorów decydujących się na balustrady wykonane z metalu docenia je także ze względu na ich praktyczność i wytrzymałość oraz dostępność wielu wariantów kolorystycznych i wzorniczych, które z łatwością można dostosować do ogólnej aranżacji budynku.

Balustrady z metalu – cena

Chociaż ceny balustrad kutych nie należą do najniższych na rynku, powinniśmy pamiętać, że jest to niezwykle opłacalna inwestycja, która będzie nam służyła w niezmienionym kształcie przez długie lata. Koszt bogato zdobionej balustrady kutej z wieloma elementami może wynieść nawet 1500 zł/mb, ale za prostą balustradę o nieskomplikowanym kształcie zapłacimy około 400 zł/mb. Cena prostej metalowej balustrady zewnętrznej pokrytej powłoką antykorozyjną lub malowanej proszkowo na wybrany kolor oscyluje wokół 700 zł/mb.

W Kobamet nie tylko doradzamy naszym Klientom pod względem wyboru odpowiedniego wzoru balustrady, ale także wykonujemy balustrady kute według projektu Klientów. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!