Drodzy klienci, uprzejmie informujemy, że nie wykonujemy już zleceń związanych z balustradami. Wyspecjalizowaliśmy się w profesjonalnej obróbce stali nierdzewnej.

Balustrady szklane i stalowe

Balustrady szklane – nowy wymiar stalowej barierki

Balustrady szklane łączone ze stalą nierdzewną – rozwiązania ponadczasowe i uniwersalne

Balustrady stalowe ze szkłem to nowy wymiar wyposażenia domu i biura, który od lat spotyka się z uznaniem i zainteresowaniem Klientów. Wybierając balustrady szklane w stalowej ramie mamy pewność wysokiej jakości wykonania produktu – balustrada ze szkła jest solidna, ponadczasowa i uniwersalna, a nowoczesne rozwiązania stosowane do jej produkcji przewyższają pod względem prezencji i sposobu produkcji dotychczasowe realizacje barierek z metalu albo drewna.

Balustrady stalowe ze szkłem mogą być montowane zarówno na zewnątrz budynków – w domach jednorodzinnych, sklepach, galeriach handlowych, bankach i biurowcach, jak i wewnątrz – głównie jako zabezpieczenie stalowych schodów i balkonów francuskich

 

Balustrady szklane ze stalą – na balkon i do domu

Zaletą balustrad stalowych ze szklanym wypełnieniem jest ich wygląd – barierki tego typu są ponadczasowe, eleganckie i estetyczne, poza tym łatwo dopasować je do przestrzeni domu i zaaranżować w nawet najbardziej wymagających warunkach. Nic dziwnego, że balustrady ze szkła zyskują na popularności i znajdują szerokie zastosowanie we współczesnym budownictwie. 

Szklane balustrady Kobamet wyróżniają się na rynku szerokim asortymentem produktów ze stali nierdzewnej i szkła, a także wysoką jakością balustrad stalowych ze szkłem. Balustrady przez nas produkowane są wykonywane z certyfikowanych materiałów, a gotowe barierki ze stali i szkła są każdorazowo weryfikowane pod względem jakości wykonania i bezpieczeństwa produktu. Szkło hartowane, z którego wykonywane są balustrady, występuje w wersji podstawowej – przezroczystej – lub barwionej, i jest montowane za pomocą liniowych lub punktowych wsporników. 

 

Balustrady stalowe z wypełnieniem szklanym 

Szeroka gama stalowych produktów dostępnych na rynku sprawia, że Klienci decydujący się na zakup stalowej balustrady nie zawsze potrafią odróżnić szczegóły charakteryzujące poszczególne typy balustrad. W konsekwencji wybierają najprostsze modele. W Kobamet dbamy o to, żeby nasz Klient miał pełną wiedzę na temat zakupionej balustrady i mógł wybrać projekt idealnie dopasowany do jego potrzeb, możliwości finansowych i typu zabudowania. W naszej ofercie znajdują się zarówno klasyczne balustrady szklane w stalowej ramie, jak i bardziej nowoczesne balustrady z wypełnieniem szklanym i balustrady szklane samonośne. W ofercie Kobamet znajdują się też zadaszenia szklane i przegrody balkonowe ze szkła. 

Balustrady ze szkła i stali nadają pomieszczeniu nowoczesny wygląd, a jednocześnie doświetlają wnętrze i wnoszą do niego poczucie lekkości i przestronności. Bez względu na to, czy są to typowe balustrady do schodów stalowych wewnętrznych montowane w domach jednorodzinnych, czy barierki instalowane w biurowcach, galeriach handlowych i bankach, zawsze prezentują się świetnie i są dumą architektów. Balustrady szklane w stalowej ramie nie wymagają specjalnego czyszczenia i są proste w konserwowaniu – w przypadku barierek zewnętrznych sprawę dodatkowo ułatwia wykorzystywanie szkła samoczyszczącego. 

 

Balustrady stalowe ze szkłem zewnętrzne i wewnętrzne 

Połączenie stalowego błysku barierki ze szklanym wypełnieniem balustrady skutkuje niebanalnym i ponadczasowym projektem, który z dumą prezentujemy naszym Klientom. Mariaż tych dwóch materiałów jest niezwykle udany – stalowe balustrady balkonowe ze szkłem dodają prestiżu nowoczesnym mieszkaniom i świadczą o dobrym guście ich właścicieli. Stalowe balustrady ze szkła i nierdzewki spotykane są zarówno w przestrzeniach komercyjnych, np. sklepach, jak i biurowcach i domach jednorodzinnych. Za ich pomocą można nie tylko doposażyć wnętrze domu w nowoczesny element architektoniczny, ale i doskonale doświetlić małą lub ciemną przestrzeń. Balustrady ze szkła wewnętrzne dobrze wyglądają w klasycznej wersji – jako balustrady schodowe o standardowej wysokości do 1,5 m. Ciekawym rozwiązaniem jest też przedłużenie balustrady ze szkła i zamontowanie jej przy schodach w postaci wysokiego panelu wydzielającego niestandardową klatkę schodową. W przypadku balustrady zewnętrznej stalowej świetnie sprawdzają się balustrady całoszklane – na balkonach, tarasach, balkonach francuskich i schodach zewnętrznych. Wybór balustrady szklanej na balkon jest szeroki – od klasycznej balustrady stalowej ze szklanym wypełnieniem, po bardziej nowoczesne balustrady samonośne ze szkła. Ciekawym rozwiązaniem jest też zastosowanie szklanych przegród zabezpieczających balkon i taras. Wysokie przegrody ze szkła laminowanego lub piaskowanego szczególną popularnością cieszą się wśród właścicieli mieszkań – szklana przegroda pomiędzy balkonami z powodzeniem odgrodzi nas od sąsiadów, a przy okazji będzie ciekawą alternatywą dla drewnianych paneli.