Drodzy klienci, uprzejmie informujemy, że nie wykonujemy już zleceń związanych z balustradami. Wyspecjalizowaliśmy się w profesjonalnej obróbce stali nierdzewnej.

balustrady szklane

Balustrady szklane wewnętrzne – nowoczesny design w Twoim domu

Balustrady szklane wewnętrzne to nie tylko niezwykle estetyczne, ale i bardzo praktyczne i bezpieczne rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym pomieszczeniu – zarówno w domach jednorodzinnych, jak i w obiektach użyteczności publicznej. Nowoczesne wzornictwo barierek i balustrad szklanych oraz mnogość rozwiązań architektonicznych, które oferują nam producenci balustrad sprawia, że inwestorzy mogą bez problemu dostosować typ balustrady do rodzaju schodów i wystroju wnętrza. O czym warto pamiętać, wybierając balustrady wewnętrzne ze szkła?

Balustrady szklane i balustrady stalowe ze szkłem – jakość na wyciągnięcie ręki

Obecnie balustrady wewnętrzne przestają być wyłącznie jednym z elementów zabezpieczenia schodów, a stają się dodatkową ozdobą wnętrza, która powinna być nie tylko funkcjonalna, ale i powinna zgrywać się z architekturą całego domu czy mieszkania. Nie dziwi zatem, że inwestorzy poszukują balustrad, które nie tylko zapewnią im bezpieczeństwo i komfort poruszania się po schodach, ale i zaskoczą gości niepowtarzalnym charakterem i nowoczesnym designem. Co istotne, decydując się na zakup balustrady ze szkła, mamy też pewność, że inwestujemy w dobrej jakości produkty, które nie tylko posłużą nam przez lata, ale i szybko się nam nie znudzą. Balustrady szklane są bowiem gwarantem wyrafinowanego smaku i bezpieczeństwa za rozsądną cenę. Obecnie jednymi z najpopularniejszych typów balustrad wewnętrznych szklanych są balustrady samonośne wykorzystywane zarówno do ochrony stalowych schodów, jak i antresoli, ale równie dużą popularnością cieszą się balustrady wewnętrzne stalowe ze szkłem. Te ostatnie najchętniej wybierane są jako wyposażenie nowoczesnych wnętrz utrzymanych w jasnej kolorystyce i nowoczesnej aranżacji.

Balustrady ze szkła – jaki rodzaj wybrać?

Estetyka wykonania szklanych balustrad sprawia, że bardzo chętnie widzimy je zarówno w nowoczesnych i eleganckich wnętrzach charakteryzujących się prostotą linii i kolorów, ale także w modernistycznych pomieszczeniach, w których królują niesztampowe pomysły architektoniczne. Możliwość dostosowania szklanych balustrad do wystroju wnętrza jest zatem jedną z zalet, którą inwestorzy dostrzegają w barierkach ze szkła. Drugą z nich jest mnogość typów balustrad ze szkła hartowanego, z których każdy może zadowolić nawet najwybredniejsze gusta. Jeżeli zatem decydujemy się na zakup balustrady wewnętrznej ze szkła, pamiętajmy, że bez trudu znajdziemy odpowiedni jej rodzaj dla siebie.

Jedną z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych balustrad są balustrady całoszklane. Swoją popularność zawdzięczają one nie tylko niebanalnemu wyglądowi, ale i sposobowi wykonania, który zapewnia balustradzie stabilność, a nam – bezpieczeństwo podczas użytkowania schodów czy balkonu. Balustrady samonośne wyróżnia jednolita konstrukcja ze szkła, która podtrzymywana jest przez specjalne stalowe rotule. Punktowe lub liniowe stalowe łączniki mają za zadanie podtrzymywać grubą taflę szkła hartowanego, a jednocześnie przyjmować ciężar całej konstrukcji. Balustrady tego typu często spotykane są jako zabezpieczenie schodów wewnętrznych wykonanych ze stali nierdzewnej, ale równie często stanowią wyposażenie wewnętrznych balkonów na piętrach i antresoli.

Balustrady stalowe ze szkłem mogą także występować w postaci szklanej tafli mocowanej do stalowej ramy. W tym przypadku rama ze stali nierdzewnej nie tylko podtrzymuje szklaną konstrukcję balustrady, ale i przenosi ciężar nacisku na metalowe elementy. Szklana tafla balustrady mocowana jest do słupków nośnych ze stali nierdzewnej za pomocą solidnych uchwytów i łączników oraz stalowej barierki umożliwiającej swobodne poruszanie się po schodach. Ten typ balustrady szczególnie polecany jest do ażurowych schodów stalowych, ale świetnie prezentuje się także jako zabezpieczenie balkonów francuskich. Co istotne, rozstaw pionowych słupków podtrzymujących szkło oraz szerokość tafli można dostosowywać do własnych potrzeb i upodobań.

Dosyć popularnym typem balustrady szklanej są także balustrady montowane w specjalnej liniowej szynie. To rozwiązanie świetnie sprawdza się na balkonach i tarasach, ale balustrada tego typu bardzo ciekawie wygląda także wewnątrz domu, jako wyposażenie schodów wewnętrznych. Zazwyczaj ten typ balustrady mocowany jest do ścian lub słupów podporowych. Cała konstrukcja szklanej balustrady ukrywa się w tym przypadku w stalowej szynie z nierdzewki, która może być widoczna ponad poziomem stopni schodów, ale także schowana w całości w ich konstrukcji bocznej lub podłodze. Stalowe łączniki nie są w tym przypadku widoczne. Balustrada szklana w stalowej szynie najczęściej wyposażona jest w barierkę ze stali nierdzewnej przymocowaną do szczytu tafli z hartowanego szkła.

Ile kosztują balustrady szklane i balustrady stalowe ze szkłem?

Bez względu na to, jaki projekt balustrady wewnętrznej wybierzemy, jej cena będzie zależna od wielu czynników, w tym ilości oraz rodzaju zużytego materiału, a także projektu całej balustrady. Decydując się na montaż balustrady szklanej, powinniśmy jednak przygotować się na wydatek rzędu około 1000 zł/mb balustrady.

W celu przygotowania projektu stalowej balustrady ze szkłem zachęcamy do kontaktu z naszymi pracownikami, którzy pomogą w doborze odpowiedniego materiału i przedstawią wstępny kosztorys balustrady. W Kobamet zrealizujemy każdy projekt szklanej balustrady wewnętrznej dostosowany do Twoich potrzeb!