Drodzy klienci, uprzejmie informujemy, że nie wykonujemy już zleceń związanych z balustradami. Wyspecjalizowaliśmy się w profesjonalnej obróbce stali nierdzewnej.

balustrady z nierdzewki kobamet

Balustrady z nierdzewki – dlaczego stal nierdzewna

Wielu inwestorów, którzy muszą wybrać idealną balustradę do swojego domu czy biura, przed zakupem barierki zadaje sobie pytanie: ważniejsza jest dla mnie jakość produktu czy jego cena? Z punktu widzenia producenta balustrady z nierdzewki odpowiedź jest prosta: najważniejsza jest jakość materiału. To właśnie materiał, z którego wytwarza się balustradę, odpowiada za jej trwałość, wygląd i opłacalność.

Na tym tle na rynku wyróżniają się przede wszystkim balustrady ze stali nierdzewnej. Bardzo często są preferowanym wyborem wśród naszych klientów. Dlaczego balustrady z nierdzewki są lepsze od tych wykonanych z innych materiałów? I dlaczego balustrada ze stali nierdzewiejącej, pomimo swojej ceny, jest tańsza od balustrady z żelaza?

Balustrada ze stali nierdzewnej – definicja trwałości i jakości

Czym dla nas jest produkt dobrej jakości? Czy jest to produkt trwały i wykonany z dbałością o szczegóły? A może jest to produkt, który jest estetyczny, elegancki, a przy tym wytrzymały i bezpieczny? Czy może w końcu jest to produkt, który jest opłacalny i nie pustoszy zawartości naszego portfela? W każdym z tych zdań mieści się definicja stalowego produktu dobrej jakości i trwałości.

Balustrady ze stali nierdzewnej to nic innego jak najlepszej jakości produkty do zabezpieczenia schodów stalowych i balkonów. To także wyroby do wykończenia naszego domu czy biura, które charakteryzują się niespotykaną na rynku trwałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Stal nierdzewna, z której wykonuje się balustrady wewnętrzne, jest odporna na korozję. Nie rdzewieje i nie niszczeje nawet pod wpływem wilgoci. W przeciwieństwie do produktów wykonanych ze zwykłej stali balustrady z nierdzewki nadają się do montażu zarówno wewnątrz budynku, jak i na dworze. A to oznacza, że są uniwersalne i sprawdzą się w każdej przestrzeni – miejskiej, domowej, biurowej, a także na zewnątrz budynku.  

Balustrady z nierdzewki – różnica pomiędzy stalą nierdzewną a żelazem

Często podczas realizacji stalowych projektów nasi klienci zadają nam pytanie o różnicę pomiędzy stalą nierdzewną a stalą zwykłą. Najczęściej odpowiedź jest prosta: balustrady z nierdzewki są:

– mocniejsze

– trwalsze

– ładniejsze

– antykorozyjne

– bardziej opłacalne.

Różnica pomiędzy balustradami ze stali nierdzewnej a barierkami wykonanymi z żelaza tkwi jednak przede wszystkim w materii stali. Stal nierdzewna zawiera chrom, który działa jak warstwa ochronna i zabezpiecza balustradę przed korozją. W przypadku barierek ze stali zwykłej ta ochrona przed rdzą jest właściwie minimalna. Dlatego balustrady tego typu bardzo szybko niszczeją i nie są odporne na działanie czynników zewnętrznych. A to wpływa także na ich gorszy wygląd.

Dlaczego balustrady ze stali nierdzewnej są opłacalne

Faktem jest, że w przypadku balustrady ze stali nierdzewnej płacimy cenę adekwatną do jakości i trwałości stalowego produktu do wyposażenia domu. Nie możemy jednak zapominać, że koszty, które ponosimy na zakup barierek z żelaza, są wielokrotnie wyższe niż cena balustrady ze stali nierdzewnej. Dlaczego tak się dzieje? W przypadku balustrady ze stali nierdzewnej płacimy za produkt wysokiej jakości. Balustrady tego typu są twarde, trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne i wgniecenia. Poza tym są antykorozyjne i nie plamią się. Co to oznacza dla nas? Decydując się na zakup dobrej jakości balustrady z nierdzewki, ponosimy jednorazową opłatę. W przypadku balustrady ze zwykłego żelaza koszty jej zakupu, pomimo że wyjściowo nieco niższe, ostatecznie są zwielokrotnione. Decydując się na zakup barierki z żelaza, musimy do jej ceny doliczyć koszty cyklicznych renowacji, konserwacji, napraw ubytków, a także usuwania rdzy i pokrywania balustrady nową warstwą ochronną.

Na tym tle balustrady ze stali nierdzewnej są bezkonkurencyjne. Są estetyczne i odporne na korozję, a przy tym nie wymagają częstego konserwowania. A to przekłada się na niskie koszty długoterminowe balustrady z nierdzewki.