Drodzy klienci, uprzejmie informujemy, że nie wykonujemy już zleceń związanych z balustradami. Wyspecjalizowaliśmy się w profesjonalnej obróbce stali nierdzewnej.

Balustrady ze stali nierdzewnej czy balustrady malowane?

Dobrze wybrana i wykonana balustrada potrafi być prawdziwą ozdobą balkonu, tarasu lub schodów. Decydując się na jej materiał powinniśmy wziąć pod uwagę nie tylko jego walory estetyczne, ale także wytrzymałość i konserwację. Kryteria te doskonale spełniają balustrady stalowe. Które z nich – te wykonane ze stali nierdzewnej czy balustrady malowane – będą jednak lepszym wyborem? Poniżej przedstawiamy najważniejsze wady i zalety obu rozwiązań, które ułatwią ci wybór i pozwolą cieszyć idealnym wykończeniem domu.

Stal to gwarancja trwałości

Konstrukcje stalowe coraz częściej można spotkać w domach, mieszkaniach i biurach, głównie w postaci barierek na schody czy balustrad balkonowych. Nic dziwnego. Stal to niezwykle wytrzymały, a przy tym nowoczesny materiał, który z powodzeniem sprawdza się przy budowie balkonów, tarasów czy schodów zewnętrznych bądź wewnętrznych. W przypadku stali konstrukcyjnej malowanej odporna na działanie czynników zewnętrznych jest powłoka cynkowa, który pokrywa materiał przed malowaniem. Stal nierdzewna z kolei, dzięki wysokiej zawartości chromu, jest „z natury” wrogiem korozji. Jako materiał bazowy balustrad  jest więc idealnym wyborem dla wszystkich, którzy cenią sobie prostotę i solidność wykonania barierek na schody zewnętrzne lub wewnętrzne, poręczy balkonowych czy balustrad tarasowych.

Stalowa elegancja

Stal to jeden z najbardziej eleganckich materiałów wykończeniowych. Charakterystyczny lśniący połysk balustrad nierdzewnych nadaje wnętrzu klasy. Stal nierdzewna wygląda gustownie zarówno solo, jak i w połączeniu z innymi materiałami, np. drewnem, kamieniem, cegłą czy szkłem. Balustrady balkonowe malowane proszkowo będą wspaniałą ozdobą drewnianej konstrukcji schodów, ale świetnie sprawdzą się też w przypadku wypełnienia szklanego (balustrady szklane)..

Wachlarz stalowych możliwości

Zarówno stal malowana, jak i stal nierdzewna dają ogromne możliwości dostosowania końcowego efektu do stylu wnętrza domu bądź zewnętrznej elewacji (w przypadku balustrad balkonowych czy barierek tarasowych). Balustrady ze stali nierdzewnej mogą być wykończone polerem lub szlifem. Stal nierdzewna polerowana jest dobrym wyborem, jeśli zależy nam na optycznym powiększeniu pomieszczenia. Taka poręcz odbija światło, a przy tym jest łatwa w czyszczeniu. Balustrada ze stali nierdzewnej szlifowanej jest z kolei mniej podatna na zadrapania i rysy, a i jej matowe wykończenie jest szczególnie efektowne. W przypadku balustrady malowanej ogranicza nas właściwie tylko własna wyobraźnia. Poręcze do schodów bądź barierki na balkon możemy bowiem pomalować na dowolny odcień, dostosowując go do przyjętej wewnątrz lub na zewnątrz budynku kolorystyki.

Jakość (wcale tyle nie) kosztuje

Wśród największych wad balustrad z nierdzewki wymienia się ich wysoką cenę. Tymczasem okazuje się, że koszt barierek nierdzewnych nie jest ani tak wygórowany jak jeszcze kilka lat temu ani wyższy od balustrad malowanych proszkowo. Choć sam materiał faktycznie kosztuje więcej, to już konserwacja pozwoli nam sporo zaoszczędzić, bowiem balustrady stalowe są bardzo łatwe w utrzymaniu. Warto też pamiętać, że stal konstrukcyjna malowana, będąca tańszą opcją, to nadal stal – trwały, elegancki i dający mnóstwo możliwości wykończeniowych materiał.

Balustrady ze stali nierdzewnej czy balustrady malowane?

Odpowiedź na to pytanie jest kwestią bardzo indywidualną. Jeżeli chcemy mieć balustradę najwyższej jakości, trwałą, łatwą w konserwacji, a przy tym stylową, warto wybrać tę wykonanie ze stali nierdzewnej. Jeżeli jednak taka balustrada nie pasuje do np. wystroju wnętrza lub bryły budynku, chcemy mieć balustradę kolorową – wybierzmy balustradę malowaną. W każdym wypadku balustrady stalowe to balustrady nowoczesne, stabilne, trwałe i niezwykle gustowne.

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości bądź pytania – służymy pomocą. Nasi specjaliści mają wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu i montażu balustrad wszelkiego rodzaju. W Kobamet wierzymy, że najlepszy wybór jest kombinacją fachowej wiedzy, doświadczenia i indywidualnych upodobań Klienta, który wie najlepiej, co sprawdzi się w jego domu i co pasuje do jego stylu.

Skontaktuj się z nami, a z przyjemnością przygotujemy dla ciebie ofertę dostosowaną do twoich potrzeb i oczekiwań!