Drodzy klienci, uprzejmie informujemy, że nie wykonujemy już zleceń związanych z balustradami. Wyspecjalizowaliśmy się w profesjonalnej obróbce stali nierdzewnej.

balustrada-stal-nierdzewna

Balustrady ze stali nierdzewnej czy balustrady kute? Wybieramy!

Poszukując idealnej balustrady zewnętrznej na balkon lub taras, zazwyczaj oczekujemy, że będzie to nie tylko jakościowo dobry produkt, który zapewni nam bezpieczeństwo podczas korzystania z balkonu, ale i że będzie odpowiadał on naszym wymaganiom estetycznym. Balustrady ze stali nierdzewnej i barierki kute nie tylko odpowiadają wszystkim parametrom wytrzymałościowym, ale i są niezwykle stylowym i eleganckim zwieńczeniem tarasu. Który typ balustrady wybrać? 

Balustrady balkonowe kute – kiedy liczy się wzornictwo

Zaletą zewnętrznych balustrad kutych jest niebywała mnogość ich wzorów, które z łatwością dopasujemy nie tylko do wyglądu naszego domu, ale i jego otoczenia – ogrodzenia i elementów wystroju ogrodu. Za tak rozległym wachlarzem oryginalnych kształtów barierek kutych stoją nowoczesne technologie i metaloplastyka, która potrafi osiągnąć rozwiązania architektoniczne zadowalające nawet najwybredniejszych klientów. Dotyczy to nie tylko gotowych wzorów, które możemy spotkać w sklepach budowlanych, ale i balustrad robionych na zamówienia. W każdym przypadku precyzja wykonania barierki i kunsztowne wzory przyciągają oko. 

Najchętniej wybieranym motywem przewodnim balustrad wykonanych z metalu jest wzornictwo roślinne i geometryczne. Zazwyczaj balustrady balkonowe tego typu zdobią budynki stylizowane na dworki i pałacyki, ale niejednokrotnie można je spotkać także w budownictwie muzealnym. Balustrady kute, wbrew pozorom, często goszczą także w budynkach nowoczesnych i są np. ozdobą balkonów francuskich i tarasów, zapewniając niezwykle estetyczny i ponadczasowy design. 

Zewnętrzne balustrady ze stali nierdzewnej – prostota i nowoczesny styl

W odróżnieniu od balustrad kutych barierki ze stali nierdzewnej charakteryzują się klasyczną stalową linią, która podkreśla ponadczasowość stalowych produktów. Barierki tego typu najczęściej montowane są przy balkonach i tarasach, ale świetnie wyglądają także jako zabezpieczenie stalowych schodów. Oprócz właściwości estetycznych zaletą balustrady wykonanej ze stali nierdzewnej jest możliwość łączenia stali z innymi materiałami, co finalnie daje bardzo nowoczesny efekt. Najczęściej barierka z nierdzewki łączona jest ze szklaną balustradą, co jest nie tylko niezwykle popularnym, ale i opłacalnym rozwiązaniem. Potwierdzają to wybory klientów, którzy decydując się na stalowe balustrady, chętnie sięgają po niesztampowe, ale i nowoczesne rozwiązania i wybierają balustrady wyposażone w bezpieczne szkło hartowane

Balustrady stalowe ze szkłem występują w kilku wariantach, ale najchętniej wybieranymi są stalowe balustrady całoszklane. Ich popularność wynika przede wszystkim z możliwości aranżacyjnych, jakie daje szkło. Balustrady całoszklane montowane są w stalowej szynie, która zazwyczaj umieszczona jest w podłodze balkonu, i zakończone są stalową barierką. Takie rozwiązanie nie tylko optycznie powiększa mały balkon, ale i stanowi ciekawe dopełnienie rozległego tarasu, pomagając nam oddzielić przestrzeń domową od np. ogrodu. Bardzo popularne są też zewnętrzne balustrady stalowe ze szklanym wypełnieniem. W ich przypadku, w odróżnieniu od balustrady całoszklanej, pojedyncze tafle szkła przytwierdzone są do słupków nośnych, nie stykają się też z podłożem balkonu, co wyklucza konieczność montowania dodatkowego odwodnienia. 

Balustrady kute i balustrady ze stali nierdzewnej – niezawodność i trwałość

Zarówno balustrady wykonane ze stali nierdzewnej, jak i balustrady kute, przemawiają do inwestorów precyzją wykonania i niezawodną jakością produktu. I w jednym, i w drugim przypadku balustrady zewnętrzne biją na głowę inne barierki zrobione z mniej trwałych materiałów, np. drewna lub zwykłego metalu korodującego. Balustrady zewnętrzne kute są bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia, a przy tym mogą przybierać różne formy bez utraty na jakości. Z tego względu właściwie nic nie jest w stanie ich zniszczyć. Kute żelazo, z którego wykonane są barierki, jest też zabezpieczane przed korozją, co dodatkowo podnosi jakość balustrady. Podobnie rzecz się ma z balustradami stalowymi. Nie tylko są one bardzo bezpieczne i uniwersalne, ale i bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne, zarysowania i rdzę. Z tego względu są zalecane do montażu na balkonach i tarasach. Odporność balustrady wykonanej z nierdzewki na korozję sprawia także, że barierki tego typu są też bardzo opłacalne. 

Wielu inwestorów decydujących się na zakup balustrady wykonanej ze stali nierdzewnej lub stali kutej docenia nie tylko ich praktyczność, ale i wysoką jakość idącą w parze z niebanalnym wzornictwem i dbałością o sposób wykonania balustrady zewnętrznej. Bez względu na to, na jaki rodzaj balustrady się zdecydujemy, wybór dobrej jakości materiałów będzie najlepszym wyborem zarówno dla naszego balkonu, jak i kieszeni