Drodzy klienci, uprzejmie informujemy, że nie wykonujemy już zleceń związanych z balustradami. Wyspecjalizowaliśmy się w profesjonalnej obróbce stali nierdzewnej.

Balustrady zewnętrzne

Balustrady ze stali nierdzewnej na zewnątrz – jak wybrać?

Balustrada balkonowa ze stali nierdzewnej to nie tylko bardzo trwały, ale i designerski sposób na uzupełnienie naszego balkonu i tarasu. Stalowe balustrady od sprawdzonych producentów dają nam nie tylko dużo możliwości aranżacyjnych, ale i gwarancję wysokiej jakości, która zapewnia nam bezpieczeństwo podczas korzystania z balustrady zewnętrznej. Jak dobrze wybrać balustradę na balkon i jakimi kryteriami kierować się podczas poszukiwania idealnej barierki stalowej?

Balustrady na balkon i taras – wybierz stal nierdzewną!

Inwestorzy szukający idealnej balustrady zewnętrznej na samym początku poszukiwań muszą podjąć decyzję, jaki materiał do wyrobu balustrady wybrać. Okazuje się bowiem, że od tego, z jakiego surowca zostanie wykonana balustrada balkonowa, zależy nie tylko jej wygląd, ale też wytrzymałość, stabilność, sposób montażu i jej użytkowania, a także pielęgnacja barierki. Jeżeli chcemy, aby nasza balustrada na zewnątrz przetrwała długie lata w dobrym stanie, warto zainwestować w dobrej jakości produkt pochodzący od sprawdzonego producenta. W tym momencie najpopularniejszym i najczęściej polecanym na rynku budowlanym wyborem są balustrady wykonane ze stali nierdzewnej. Zyskują one przewagę nad barierkami z innych materiałów precyzja wykonania i wytrzymałością, z także antykorozyjnością, co jest szczególnie ważne w przypadku balustrad montowanych na zewnątrz budynku. Dodatkowo balustrady ze stali nierdzewnej firmy Kobamet gwarantują Klientom najwyższą jakość stalowych produktów i profesjonalne doradztwo oraz obsługę montażową. 

Atutem balustrad balkonowych z nierdzewki są ich właściwości wytrzymałościowe. Balustrady tego typu, choć zazwyczaj montowane na zewnątrz, przez długie lata utrzymują swój fabryczny stan i nie tylko nie korodują, ale i wytrzymują wszelkiego rodzaju zarysowania i inne uszkodzenia mechaniczne. Pod tym względem stalowe barierki nierdzewne właściwie nie mają konkurencji. Co ważne, balustrady ze stali nierdzewnej są najbardziej opłacalnym rozwiązaniem, ponieważ decydując się na ich zakup, właściwie nie musimy już w nie inwestować – balustrady tego typu nie wymagają sezonowej konserwacji, nie trzeba też ich odnawiać tak jak np. balustrad wykonanych z drewna lub stali zwykłej. To oznacza, że koszt zakupu balustrady ze stali nierdzewnej jest właściwie jedynym, jaki musimy ponieść. 

Jaki rodzaj balustrady ze stali nierdzewnej wybrać?

Balustrady z nierdzewki są bardzo uniwersalnym i wbrew pozorom klasycznym rozwiązaniem, dlatego decydując się na ich zakup, bez problemu znajdziemy odpowiedni dla siebie projekt. Najprostszą, tradycyjną wersją są balustrady wykonane z pionowych stalowych słupków lub stalowych linek zamontowanych do poręczy i dolnej belki. Ten rodzaj balustrady polecany jest do bardzo małych balkonów. Stal nierdzewna doskonale wygląda także w połączeniu ze szkłem i to właśnie ten typ balustrady obecnie jest najczęściej wybierany przez inwestorów. Popularność tego typu projektów wynika nie tylko z trwałości obu produktów, ale przede wszystkim z niebanalnego, a zarazem bardzo eleganckiego i nowoczesnego wyglądu balustrady stalowej ze szkłem. 

Najbardziej efektownym typem balustrady stalowej jest balustrada całoszklana, która dobrze wygląda zarówno na niewielkich balkonach, jak i rozległych tarasach. Balustrady całoszklane są balustradami samonośnymi przytwierdzanymi do podłoża za pomocą stalowych łączników, które stabilizują szklaną taflę i zapewniają nam bezpieczeństwo podczas korzystania z balkonu. Balustrada tego typu wyposażona jest dodatkowo w barierkę ze stali nierdzewnej. Kolejnym rodzajem stalowej balustrady zewnętrznejbalustrady montowane w ramie, która podtrzymuje szklane wypełnienie balustrady. Sposób mocowania tego typu balustrady polega na umieszczeniu pojedynczych szklanych ekranów pomiędzy stalowymi słupkami nośnymi za pomocą uchwytów i łączników podtrzymujących całą konstrukcję. Balustrada szklana w ramie ze stali nierdzewnej wygląda niezwykle elegancko. Bardzo popularnym rozwiązaniem są też balustrady szklane w stalowej szynie. Szyna ze stali nierdzewnej przytwierdzana jest zazwyczaj do podłoża balkonu lub tarasu, ale świetnym pomysłem jest tez schowanie jej w płycie balkonu. W tym przypadku musimy jednak pamiętać o dobrym odwodnieniu. Balustrada całoszklana umieszczana jest w szynie za pomocą stalowych uchwytów linowych i od góry mocowana do stalowej barierki, która dodatkowo ją stabilizuje. 

Firma Kobamet posiada w swojej ofercie bogaty asortyment balustrad ze stali nierdzewnej i balustrad stalowych ze szkłem. Nasi konsultanci chętnie pomogą Państwu w doborze odpowiedniego projektu. Zapraszamy do kontaktu!