Drodzy klienci, uprzejmie informujemy, że nie wykonujemy już zleceń związanych z balustradami. Wyspecjalizowaliśmy się w profesjonalnej obróbce stali nierdzewnej.

Balustrady ze stali nierdzewnej – postaw na jakość!

Balustrady ze stali nierdzewnej od lat są najchętniej wybieranym przez inwestorów typem zabezpieczenia schodów, balkonów i tarasów. Za popularnością barierek z nierdzewki przemawia nie tylko ich niepowtarzalny design, który przyciąga wzrok swoją klasyczną, ale i nowoczesną linią, ale także wytrzymałość i trwałość stalowych produktów, które nigdy nie zawodzą. W czym tkwi wyjątkowość stalowych balustrad i barierek i na jaki typ balustrady się zdecydować?

Stalowe balustrady – jakość na lata

Niewątpliwą zaletą balustrad wykonanych ze stali nierdzewnej jest ich niezaprzeczalna trwałość. Balustrady tego typu nie tylko nie wykazują podatności na uszkodzenia mechaniczne, ale i są w pełni odporne na rdzę, co daje im dużą przewagę nad barierkami ze zwykłej stali. Prawidłowo wykonana balustrada z dobrej jakości stali od renomowanego producenta balustrad i barierek będzie się świetnie sprawdzała zarówno jako zabezpieczenie schodów wewnętrznych, jak i balustrada balkonowa. W tym drugim przypadku dodatkowym atutem barierek z nierdzewki jest antykorozyjność stali, która nie tylko wyraźnie przedłuża ich żywotność, ale i sprawia, że nie musimy martwić się o dodatkowe zabezpieczenia balustrady zewnętrznej.

Z tego samego względu balustrady ze stali nierdzewnej są bardziej opłacalne od barierek wykonanych z mniej trwałych materiałów, np. metalu lub drewna. Właściwości ochronne stali nierdzewnej sprawiają, że balustrady z niej wykonane często znajdują zastosowanie w obiektach przemysłowych, w których często mamy do czynienia z trudnymi warunkami, a także w budynkach użyteczności publicznej. W tym drugim przypadku zaletą barierek z nierdzewki jest łatwość utrzymania ich w czystości i dezynfekcji.

Balustrady ze stali nierdzewnej – dobry wybór dla każdego

Balustrady wykonane ze stali nierdzewnej wyglądają dobrze właściwie w każdym wnętrzu, bez względu na to, czy jest to nowoczesne mieszkanie dwukondygnacyjne, czy dom jednorodzinny utrzymany w klasycznych tonach. Równie dobrze spisują się jako zabezpieczenie balkonów i tarasów, dając bardzo ciekawe i eleganckie rozwiązania wizualne. W tym względzie barierki z nierdzewki zadowolą każdy gust, bez względu na to, czy mówimy o stalowych produktach montowanych wewnątrz budynku, czy też poza nim. Co istotne, balustrady ze stali świetnie współgrają nie tylko z różnymi typami przestrzeni, ale i innymi materiałami, tworząc bardzo spójne i nowoczesne aranżacje. W przypadku stalowych schodów wewnętrznych wybór najczęściej pada na stalowe barierki łączone ze szkłem. W tym przypadku możemy mieć do czynienia zarówno z klasycznymi rozwiązaniami w postaci stalowych wsporników, na których zakotwiczone są tafle szklanej balustrady, jak i nowoczesnymi balustradami szklanymi wpuszczonymi w stalową konstrukcję schodów. W przypadku balkonów i tarasów stalowe balustrady zazwyczaj występują solo, w postaci tradycyjnych balustrad z pionowymi stalowymi słupkami i linami, albo w połączeniu ze szkłem. Wówczas stalowe słupki podtrzymują szklaną balustradę, która, podobnie jak w przypadku schodów wewnętrznych, może być zawieszona na słupkach lub schowana w stalowej szynie. Bardzo popularnym rozwiązaniem są też balustrady balkonowe całoszklane ze stalową barierką.

Balustrady z nierdzewki – jak dbać o stal?

Cechą charakterystyczną balustrad i barierek wykonanych ze stali nierdzewnej jest ich wytrzymałość i antykorozyjność. Właściwości te nie tylko wpływają na jakość stalowego produktu, ale i wyraźnie podnoszą jego walory estetyczne. Co istotne jednak, wpływają one także na sposób pielęgnacji balustrad z nierdzewki. W przeciwieństwie do chociażby balustrad i barierek ze stali korodującej balustrady z nierdzewki nie wymagają od nas szczególnych zabiegów konserwacyjnych i pielęgnujących i wytrzymują w dobrym stanie przez bardzo długie lata. W ich przypadku wystarczy regularne oczyszczanie stalowej powierzchni balustrady balkonowej z zabrudzeń i zacieków, które powstały w czasie użytkowania balkonu. Wszelkiego rodzaju osady czy odciski palców powstające na powierzchni barierki możemy usunąć za pomocą ściereczki i delikatnego detergentu, z wykluczeniem środków zawierających kwasy. Żeby nie naruszyć naturalnej warstwy pasywnej stali, powinniśmy też wykluczyć z użytku wszystkie narzędzia, np. szczotki, które są wykonane ze stopów żelaza, i takie, które były już używane do czyszczenia przedmiotów ze stali rdzewiejącej.

 

W celu doboru odpowiedniego projektu stalowej balustrady zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami. Przedstawiciele firmy Kobamet nie tylko zaproponują Państwu najlepsze rozwiązania systemowe, ale i przedstawią wzory projektów balustrad i barierek ze stali.