Drodzy klienci, uprzejmie informujemy, że nie wykonujemy już zleceń związanych z balustradami. Wyspecjalizowaliśmy się w profesjonalnej obróbce stali nierdzewnej.

balustrady ze stali nierdzewnej w przemyśle spozywczym

Balustrady ze stali nierdzewnej w przemyśle spożywczym

W przemyśle spożywczym higiena i bezpieczeństwo odgrywają znaczącą rolę. Chodzi tutaj nie tylko o wymagania sanitarno-higieniczne związane z przetwarzaniem żywności, ale także o wyposażenie lokali gastronomicznych. Z tego względu balustrady ze stali nierdzewnej w przemyśle spożywczym sprawdzają się idealnie, jako wyposażenie zakładów przemysłowych. Dlaczego?

Balustrady ze stali nierdzewnej są niezbędne w przemyśle spożywczym

Przyzwyczailiśmy się już, że balustrady ze stali nierdzewnej widujemy w domach jednorodzinnych, na balkonach, tarasach i w przestrzeniach komercyjnych. Nie oznacza to jednak, że balustrady z nierdzewki montujemy wyłącznie w budynkach mieszkalnych. Od dawna balustrady tego typu są doceniane zarówno przez inwestorów, jak i budowlańców, i to na każdym etapie procesu budowlanego. Nie dziwi zatem, że balustrady ze stali nierdzewnej są nieodłącznym elementem infrastruktury przemysłowej. Widzimy je zarówno w zakładach przemysłowych, jak i w sklepach.

Dlaczego właśnie stal nierdzewna jest tak popularna i chętnie wykorzystywana w przemyśle spożywczym? Odpowiedź jest prosta: balustrady z nierdzewki są trwałe odporne na korozję i łatwe do utrzymania w czystości. Poza tym nie niszczeją tak szybko jak zwykła stal i przez długie lata nie tracą na swojej jakości. A to oznacza, że są idealnym komponentem w budynkach związanych z przetwórstwem żywności. Pamiętajmy, że w tego typu pomieszczeniach obowiązują wymagania sanitarno-higieniczne, a dobrej jakości stal nierdzewna idealnie wpisuje się w te wytyczne.

Wymagania sanitarno-higieniczne dla balustrady ze stali nierdzewnej

Przemysł spożywczy rządzi się własnymi prawami. Istotne są w nim zwłaszcza normy sanitarno-higieniczne i wymagania dotyczące warunków, w których może być przetwarzana żywność. Te rygorystyczne normy dotyczą nie tylko zachowania pracowników gastronomii, ale i wyposażenia lokali. Balustrady ze stali nierdzewnej doskonale wpisują się w te założenia, ponieważ spełniają podstawowe zasady obowiązujące w przemyśle spożywczym. O jakich założeniach mowa?

  • bezpieczeństwo i wytrzymałość: balustrady ze stali nierdzewnej są bardzo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Co jednak najważniejsze, balustrady stalowe są bezpieczne, dlatego bez problemu można je instalować w tzw. pomieszczeniach specjalnych.
  • odporność na korozję: balustrady nierdzewne, jak sama nazwa wskazuje, są odporne na rdzę, co jest bardzo ważne w przemyśle spożywczym. Dlaczego? W pomieszczeniach, w których przetwarza się żywność, często jest wilgotno. A, jak wiemy, wilgoć osadzająca się na powierzchni metalowych przedmiotów może doprowadzić do ich korodowania. Stal nierdzewna jest pod tym względem w pełni bezpieczna.
  • brak szczelin i małych elementów do łączenia: w pomieszczeniach, w których przetwarzana jest żywność, muszą panować sterylne warunki pracy. Z tego względu bardzo ważne jest, żeby balustrady ze stali nierdzewnej były odpowiednio spasowane. W przeciwnym wypadku w zakamarkach mogłyby gromadzić się zanieczyszczenia.
  • gładka powierzchnia i łatwość w czyszczeniu: zaletą balustrady ze stali nierdzewnej jest łatwość w utrzymaniu jej w czystości. Balustrady stalowe mają gładką powierzchnię, na której nie osadzają się zanieczyszczenia i kurz. Łatwe utrzymanie balustrady ze stali nierdzewnej w czystości jest kluczowe w przemyśle spożywczym, w którym należy zachować higienę pracy.

Balustrady nierdzewne w przemyśle spożywczym – zastosowanie

Balustrady ze stali nierdzewnej mają szerokie zastosowanie i możemy je instalować zarówno w sklepach i galeriach handlowych, jak i w zakładach produkcyjnych i restauracjach. Stalową balustradę z nierdzewki warto zamontować jako wyposażenie:

  • magazynów: w tym przypadku balustrady ze stali nierdzewnej spełniają swoje podstawowe zadanie, czyli chronią przed upadkiem z wysokości. W magazynach balustrady z nierdzewki można także wykorzystać jako wyznaczenie miejsca do przechowywania i pakowania żywności.
  • linii produkcyjnych: balustrady z nierdzewki możemy wykorzystać do zabezpieczenia obszaru roboczego w halach produkcyjnych. Będą one także wyznaczały bezpieczny trakt dla maszyn produkcyjnych.
  • pomieszczeń do dezynfekcji i mycia: w budynkach, w których przetwarzana jest żywność, należy często dezynfekować przestrzenie robocze. Z tego względu balustrady ze stali nierdzewnej są bezkonkurencyjne. Balustrady tego typu są odporne na działanie środków chemicznych i łatwe do utrzymania w czystości.

Jeśli potrzebujesz balustrady ze stali nierdzewnej na wymiar, prosto od producenta – skontaktuj się z nami.