Drodzy klienci, uprzejmie informujemy, że nie wykonujemy już zleceń związanych z balustradami. Wyspecjalizowaliśmy się w profesjonalnej obróbce stali nierdzewnej.

balustrady z nierdzewki francuskie

Bezpieczna i solidna balustrada z nierdzewki francuska

Balustrada z nierdzewki francuska – bezpieczna i solidna tylko u dobrego producenta!

Balustrada z nierdzewki francuska to efektowny sposób na uzupełnienie wysokiego okna. Balkon francuski nie tylko zdobi, ale i zabezpiecza drzwi balkonowe. Jest też przyjemnym dodatkiem do nowoczesnego domu. Portfenetr możemy zamontować podczas remontu, ale dobrze go uwzględnić już podczas budowy domu. Co ciekawe, solidną balustradę z nierdzewki francuską równie często spotkamy na zewnątrz budynku, jak i wewnątrz, np. jako uzupełnienie antresoli.

Balustrada z nierdzewki francuska – nowoczesne zabezpieczenie okna i drzwi balkonowych

Zaletą balustrady z nierdzewki francuskiej jest jej rozmiar. Balustrady tego typu są niewielkie i zazwyczaj montujemy je przy wysokich oknach balkonowych. Choć z założenia wykluczają możliwość użycia balkonu w tradycyjny sposób, to jednak bardzo często zdobią nasze domy. Dlaczego balustrada ze stali nierdzewnej francuska jest tak często spotykana? Za jej popularnością stoi oczywiście wygląd balustrady i to, że możemy ją zamontować podczas remontu. Wymieniasz okna i marzą ci się wysokie drzwi balkonowe, ale nie chcesz inwestować w klasyczny balkon? Nic prostszego – wystarczy właśnie solidna balustrada z nierdzewki francuska.

Portfenetr łatwo jest zamontować, wystarczy odpowiednie zabezpieczenie go w ścianie. Poza tym to bardzo prosty sposób na zabezpieczenie drzwi balkonowych. Balustrada nierdzewiejąca francuska szczególnie przydatna jest przy wysokich oknach półuchylanych lub otwieranych. Pamiętajmy, że nawet jeśli nie planujemy korzystać z nich jak z drzwi balkonowych, musimy tego typu okna zabezpieczyć. W przeciwnym wypadku np. podczas awarii lub rozszczelnienia okna nieopatrzne korzystanie z niego może nam grozić upadkiem z wysokości.

Balustrada z nierdzewki francuska – jak wygląda

Nie da się ukryć, że balustrada ze stali nierdzewnej francuska różni się od klasycznego balkonu. Po pierwsze, zabezpiecza jedynie okno, a nie przestrzeń użytkową balkonu, której w tym układzie po prostu brakuje. A po drugie, balustrada tego typu jest dużo mniejsza niż balustrada balkonowa. To z kolei powoduje, że jej cena jest niższa. Bezpieczna balustrada z nierdzewki francuska składa się z przeszklenia, czyli wysokiego okna oraz barierki ze stali nierdzewnej. Jeżeli projektujemy ją na etapie budowy domu, to może być dobre rozwiązanie do zabezpieczenia np. okien w pokojach gościnnych. Poza tym solidna balustrada z nierdzewki francuska to także efektowny sposób na doświetlenie pomieszczenia, np. w jadalni. Nie ma nic lepszego jak wysokie okna otwarte na oścież w słoneczny poranek. Jeśli nie są chronione od zewnątrz, ich używanie może nie być już tak oczywiste. Jeżeli jednak zawczasu pomyślimy o balustradzie francuskiej, problem z użytkowaniem wysokich drzwi balkonowych zniknie.

balustrady z nierdzewki francuskie bezpieczne i solidne

Solidna balustrada ze stali nierdzewnej francuska – gdzie montować  

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, balustrada ze stali nierdzewiejącej francuska różni się od balustrady balkonowej powierzchnią użytkową balkonu. W przypadku tradycyjnego balkonu balustrada zabezpiecza płytę balkonu. Z kolei w przypadku balkonu francuskiego balustrada z nierdzewki chroni tylko okno lub drzwi. Płyta balkonu jest tu stosunkowo niewielka, zaledwie kilkucentymetrowa. Dlatego rzadko jest traktowana jako część użytkowa. Dużo częściej to po prostu wymagana przestrzeń umożliwiająca instalację balustrady i bezpieczne korzystanie z wysokiego okna.

Oczywiście nie zmienia to faktu, że solidna balustrada z nierdzewki balkonowa ma nas ochronić przed upadkiem z wysokości. To dlatego jest tak ważna. Bez znaczenia jest fakt czy okno jest w pełni otwierane, czy tylko uchylane. I w jednym, i w drugim przypadku nadal jest to okno użytkowe. W salonie na piętrze zamontowałeś wysokie okna, które zajmują pół ściany? Żebyś mógł je otwierać bez ryzyka upadku, musisz zabezpieczyć drzwi solidną balustradą z nierdzewki francuską. A może podczas remontu zdecydowałeś się na wysokie okna w sypialni? To świetny pomysł na doświetlenie pomieszczenia. Pamiętaj tylko, że i takie okno trzeba zabudować od zewnątrz, np. balustradą nierdzewną francuską ze szkłem.   

Balustrada z nierdzewki francuska to nie tylko modny dodatek i ozdoba. To także solidna ochrona twojego okna balkonowego. Jeśli jeszcze wahasz się, czy balustrada ze stali nierdzewnej francuska jest potrzebna, pomyśl, co mogłoby się stać, gdyby okno na piętrze się zepsuło. Wówczas nie byłbyś w stanie w porę zareagować i uchronić np. dziecka przed upadkiem z wysokości. Szukasz solidnego, bezpiecznego i estetycznego wykonania barierki francuskiej ze stali? Skontaktuj się z nami! Jesteśmy zaufanym producentem balustrad z nierdzewki!