Drodzy klienci, uprzejmie informujemy, że nie wykonujemy już zleceń związanych z balustradami. Wyspecjalizowaliśmy się w profesjonalnej obróbce stali nierdzewnej.

balustrada-stal-nierdzewna

Nowoczesne balustrady balkonowe ze stali nierdzewnej

Wybór odpowiedniej balustrady balkonowej jest jednym z końcowych etapów prac wykończeniowych podczas budowy domu. Jest on o tyle istotny, że wpływa nie tylko na bezpieczeństwo użytkowania balkonu lub tarasu, ale i jakość spędzonego na nim czasu. Poza tym przemyślany wybór barierki zewnętrznej jest ważny także z innego powodu – balustrady balkonowe powinny zdobić nasz dom, będąc niejako wizytówką nas samych. 

Poszukując ciekawych i niezastąpionych rozwiązań, warto pomyśleć o balustradach balkonowych ze stalibarierki tego typu nie tylko świetnie się prezentują, ale i zapewniają wysoki komfort użytkowania balkonu, pozwalając cieszyć się w spokoju przydomową przestrzenią odpoczynku. 

Balustrady ze stali nierdzewnej – jaki rodzaj wybrać?

Rodzaj zewnętrznej balustrady ze stali nierdzewnej powinien być w głównej mierze uzasadniony naszymi preferencjami oraz upodobaniami dotyczącymi wyboru materiału i sposobu wykończenia balustrady. Z uwagi na różnorodność rodzajów balustrad balkonowych stalowych powinniśmy jednak podczas ich wyboru zwracać uwagę także na typ samego balkonu – jego wielkość, głębokość i przeznaczenie, oraz wygląd budynku i jego otoczenia. Ważne jest, żeby wygląd metalowej barierki dobrze współgrał z elewacją domu i np. jego ogrodzeniem, a więc zdobił, a nie szpecił. 

Istotny jest też układ balkonu i tarasu, a także ich gabaryty. Jeżeli dysponujemy małym balkonem, powinniśmy wykluczyć ciężkie mosiężne balustrady, które mogłyby niepotrzebnie zmniejszyć jego przestrzeń użytkową. W takim przypadku lepszym rozwiązaniem będzie wybór nowoczesnej stalowej balustrady o ażurowej konstrukcji, z klasycznymi pionowymi tralkami lub linkami ze stali nierdzewnej, które optycznie powiększą nasz balkon. Świetnym rozwiązaniem będzie także zamontowanie stalowej balustrady ze szklanym wypełnieniem lub balustrady ze szkłem w stalowej szynie – te dwa bardzo popularne typy balustrad stalowych nie tylko nadadzą naszemu balkonowi nowoczesnego i designerskiego charakteru, ale i w prosty sposób otworzą wizualnie niewielką przestrzeń wypoczynkową balkonu lub tarasu. 

Barierki stalowe do montażu na zewnątrz budynku zyskują przewagę nad innymi rodzajami balustrad balkonowych sposobem wykonania, jakością materiału i rozwiązaniami technologicznymi, ale pamiętajmy, że ich zakup powinien być traktowany przede wszystkim jako dobra inwestycja służąca nam przez długie lata

Balustrady balkonowe ze stali – wybierz stal nierdzewną

Wybór odpowiedniego typu, kształtu i rodzaju balustrady to dopiero pierwszy krok ku wymarzonej balustradzie balkonowej. Drugim z nich powinien być wybór materiału, z którego będzie zrobiona barierka. W przypadku balustrad zewnętrznych najlepszym wyborem jest niezaprzeczalnie stal nierdzewna, która nie tylko zapewni nam bezpieczeństwo podczas użytkowania balkonu, ale i będzie projektem dopracowanym w każdym calu. Balustrady ze stali nierdzewnej charakteryzują się wysoką jakością wykonania i odpornością barierki na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Pamiętajmy przy tym, że dzięki antykorozyjności stali barierki zewnętrzne będą w pełni zabezpieczone przed pojawianiem się rdzawych wykwitów na powierzchni balustrady. Pod tym względem żaden inny typ balustrady balkonowej nie zapewni nam tak dobrych efektów. 

Decydując się na zakup stalowej balustrady na balkon i taras, mamy zatem pewność, że inwestujemy w nowoczesne barierki najlepszej jakości, które nas nie zawiodą. Argumentem przemawiającym za wyborem balustrady z nierdzewki, oprócz niezaprzeczalnych walorów wytrzymałościowych i wizualnych, są też możliwości techniczne, jakie daje nam dobrej jakości stal nierdzewna. W przeciwieństwie do np. zwykłej stali nierdzewka z łatwością poddaje się obróbce mechanicznej bez uszczerbku na jakości produktu, dzięki czemu możemy ją dostosowywać zarówno pod względem kształtu, jak i wielkości balustrady

Ile kosztuje balustrada balkonowa ze stali nierdzewnej?

Bez względu na wybór typu balustrady stalowej balkonowej koszt jej wykonania będzie zależał od jakości zużytego materiału, jego ilości i wielkości balustrady stalowej. Jeżeli zdecydujemy się na balustradę zewnętrzną ze stali zwykłej, jej cena będzie dochodziła do maksymalnie 400 zł/m2. W tym przypadku musimy jednak mieć świadomość, że barierka ze stali rdzewiejącej nie będzie zapewniała nam takich samych właściwości wytrzymałościowych jak balustrada z nierdzewki. Decydując się na tańszą wersję balustrady z metalu, musimy zatem do kosztów jej zakupu i montażu doliczyć także np. wydatki związane z zabezpieczeniem balustrady balkonowej, malowaniem proszkowym lub polerowaniem. Dużo bardziej opłacalny będzie wybór balustrady zewnętrznej wykonanej ze stali nierdzewnej. W jej przypadku koszt zamontowania barierki balkonowej z nierdzewki to około 300-500 zł/m2. Zakup barierki stalowej będzie już jednak jedynym kosztem, który będziemy musieli ponieść, ponieważ wybierając stal nierdzewiejącą, możemy mieć pewność, że nie zaskoczą nas dodatkowe koszty związane z utrzymaniem barierki w dobrym stanie.