Drodzy klienci, uprzejmie informujemy, że nie wykonujemy już zleceń związanych z balustradami. Wyspecjalizowaliśmy się w profesjonalnej obróbce stali nierdzewnej.

nowoczesne schody ze stali nierdzewnej

Nowoczesne schody stalowe z balustradą z nierdzewki

W nowoczesnym domu warto zadbać o stylowe, ale i nietuzinkowe dodatki, które będą podkreślać nowy design pomieszczenia. Reguła ta dotyczy nie tylko drobnych elementów wyposażenia domu. Podczas projektowania mieszkania pamiętajmy też o takich elementach, jak schody wewnętrzne i balustrady. Wbrew pozorom klatka schodowa nie musi być nudna, a nowoczesne schody stalowe z balustradą z nierdzewki mogą być zaskakującą ozdobą domu.

Schody ze stali nierdzewnej nadają się do każdego wnętrza

Może się wydawać, że schody stalowe z nierdzewki pasują wyłącznie do industrialnych przestrzeni. Nic bardziej mylnego! Schody tego typu nadają się świetnie zarówno do wysokich mieszkań z antresolą, jak i do domów jednorodzinnych. Nowoczesne schody stalowe z balustradą z nierdzewki będą też idealne do wszelkich budynków użytkowych – galerii handlowych, sklepów i biurowców. Żeby jednak schody ze stali nierdzewnej spełniały swoją funkcję, wcześniej zadbaj o to, żeby były w pełni kompatybilne z charakterem pomieszczenia. Muszą też być po prostu wygodne i funkcjonalne.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu schodów stalowych z nierdzewki? Przede wszystkim upewnij się, że klatka schodowa pomieści wybrane przez ciebie schody. Stalowe schody kręcone wprawdzie są niewielkie, ale nie wszyscy lubią tak nowoczesne rozwiązanie. Jeśli cenisz klasykę, wybierz schody ze stali nierdzewnej jednobiegowe lub schody stalowe wspornikowe. Jeżeli chcesz zamontować schody w salonie, zwróć uwagę na jego wielkość i szerokość schodów. Poza tym ważny jest też kształt schodów i rodzaj stalowej balustrady. Ta wykonana ze stali nierdzewnej jest elegancka i wytrzymała. Dodatkowo jeżeli zdecydujesz się na ażurową balustradę ze stali nierdzewnej wycinaną laserową, zyskasz nie tylko efektowne zabezpieczenie schodów stalowych, ale i nietuzinkową ozdobę. Balustrada ze stali nierdzewnej w geometryczne kształty malowana proszkowo na czarny kolor wygląda szczególnie dobrze na tle jasnych ścian.

Nowoczesne schody z nierdzewki tylko od sprawdzonego producenta

Bez względu na to, czy zamierzasz zamontować stalowe schody w mieszkaniu, czy chcesz umieścić je na zewnątrz budynku, jedno jest pewne – schody tego typu powinieneś z materiału dobrej jakości. Najlepiej, żeby pochodziły od sprawdzonego producenta, który zapewni ci wysoką jakość schodów stalowych i profesjonalne doradztwo podczas zakupu balustrady ze stali nierdzewnej. Trwałe schody wewnętrzne to schody zrobione ze stali nierdzewnej, która zapewnia im elegancki wygląd, ale i wytrzymałość. 

Pamiętaj o tym, zwłaszcza jeżeli chcesz zainstalować schody stalowe na zewnątrz budynku. Schody ze stali nierdzewnej są opłacalne i jakościowe, ponieważ są:

– wytrzymałe

– odporne na uszkodzenia, w tym zarysowania i wgniecenia

– antykorozyjne

– wygodne

– efektowne.

Decydując się na nowoczesne schody stalowe w komplecie z balustradą z nierdzewki, warto zadbać o wybór dedykowanej balustrady. Oczywiście w przypadku schodów ze stali nierdzewnej najlepiej sprawdzi się balustrada wykonana z tego samego materiału. Balustrada z nierdzewki świetnie wygląda solo, ale jeszcze lepiej prezentuje się w duecie ze szkłem. Taka stalowa balustrada z wypełnieniem szklanym idealnie pasuje do nowoczesnych wnętrz, ale i pomieszczeń utrzymanych w spokojnej tonacji.

Schody z nierdzewki – spiralne czy dywanowe?

Nowoczesne schody z nierdzewki to wariacja na temat dotychczas nam znanych rodzajów schodów wewnętrznych. W tym i kolejnych sezonach na pewno będą królować schody ze stali nierdzewnej dywanowe. Są to lekkie schody wewnętrzne przypominające wyglądem rozwinięty dywan. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że schody tego typu sprawiają wrażenie zawieszonych w powietrzu. W rzeczywistości stalowe schody dywanowe są zamontowane do podłogi i półpiętra. Świetnie wyglądają w pakiecie ze szklaną balustradą w stalowej ramie.

Drugim bardzo popularnym typem schodów stalowych są schody belkowe. Są to schody oparte na jednej lub dwóch belkach. Swój charakterystyczny wygląd schody stalowe tego typu zawdzięczają osadzeniu stopni na stalowych belkach, bez dodatkowego wspomagania. Nowoczesne schody stalowe belkowe najlepiej umieścić w otwartej przestrzeni, np. w dużym salonie.

Równie popularne co schody stalowe jednobelkowe są schody z nierdzewki spiralne. To jeden z bardziej charakterystycznych typów schodów ze stali nierdzewnej. Mieszczą się one nawet w niewielkich pomieszczeniach, w dodatku są bardzo lekkie i wygodne. W połączeniu z ażurową stalową balustradą będą pasować do rustykalnych mieszkań i loftowych wnętrz.

Nadal szukasz idealnych schodów stalowych do domu lub biura? Sprawdź naszą ofertę stylowych i wygodnych schodów ze stali nierdzewnej i balustrad z nierdzewki!