Drodzy klienci, uprzejmie informujemy, że nie wykonujemy już zleceń związanych z balustradami. Wyspecjalizowaliśmy się w profesjonalnej obróbce stali nierdzewnej.

nowoczesne schody szklane prosto od producenta

Nowoczesne szklane schody – wady i zalety

Schody są istotnym elementem każdego domu czy budynku, pełniąc nie tylko swoją podstawową funkcję praktyczną, ale również estetyczną. W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się nowoczesne szklane schody. Charakteryzują się nie tylko nowatorskim designem, ale także specyficznymi cechami. Przed podjęciem decyzji o wyborze takiego rozwiązania, warto zastanowić się nad jego zaletami i wadami. 

Czy szklane schody są bezpieczne?

Takie rozwiązanie pozwala uzyskać wyjątkowy efekt wnętrza, które nabiera nowoczesnego charakteru. Jednak sam unikalny wygląd to nie wszystko. Warto zastanowić się nad bezpieczeństwem takiego rozwiązania. Oto argumenty, które wskazują na to, że nowoczesne schody ze szkła są dobrym rozwiązaniem. Tym bardziej, że szkło, które wykorzystuje się do produkcji schodów jest wysokiej jakości i podlega wieloetapowej obróbce. Dzięki temu jest bezpiecznym i trwałym materiałem do produkcji schodów. 

Jednocześnie nie ma ryzyka, że szklane schody się rozbiją czy nie wytrzymają większych obciążeń. Sposób montażu schodów ze szkła zapewnia stabilność całej konstrukcji. Szklane elementy montuje się na stalowej, specjalnie do tego przystosowanej konstrukcji. Co więcej, dla bezpieczeństwa, producenci zadbali o to, by szkło, z jakiego produkuje się schody, po rozbiciu nie tłukło się na drobne, ostre elementy.

Zalety szklanych schodów

Warto zwrócić uwagę na liczne zalety schodów ze szkła. Po pierwsze, dominującą zaletą jest estetyka. Szklane schody są niezwykle efektowne i nadają wnętrzu nowoczesnego charakteru. Dzięki transparentnej strukturze wprowadzają do pomieszczenia więcej światła i sprawiają, że staje się ono bardziej przestronne. Szklane balustrady i stopnie doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach o ograniczonej przestrzeni, ponieważ nie blokują widoku. To idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie wrażenie przestrzeni i otwartości. Kolejną zaletą szklanych powierzchni schodów jest to, że są one stosunkowo łatwe w utrzymaniu czystości. W przeciwieństwie do drewnianych schodów, szkło nie absorbuje plam czy kurzu, co ułatwia utrzymanie estetyki na wysokim poziomie.

Nowoczesne szklane schody są projektowane z myślą o wytrzymałości i bezpieczeństwie. Jak wspomnieliśmy, szklane stopnie są hartowane, co sprawia, że są one znacznie bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne niż mogłoby się wydawać. Istotne, szczególnie dla osób ceniących design jest to, że szklane schody doskonale komponują się z różnymi stylami wnętrz – od nowoczesnych po klasyczne. Mogą być integralną częścią zarówno minimalistycznego, jak i tradycyjnego wnętrza. W przypadku tego rozwiązania istnieje wiele możliwości – klienci mogą wybierać spośród licznych faktur i kolorów szkła oraz konstrukcji z metalu. Dodatkowo, schody można wykonać z połyskiem i w macie. Ponadto można je podświetlić uzyskując unikalny, intrygujący charakter wnętrza.

Czy szklane schody mają wady?

W zasadzie jedynym zarzutem co do takiego rozwiązania jest argument, iż tego rodzaju schody są chwilową modą. Niektóre osoby wskazują na przezroczystość, jako wadę szklanych schodów. Użytkownikom może też przeszkadzać fakt, że szklane schody są przezroczyste, a to może sprawiać wrażenie braku prywatności. Są i tacy, którzy wysuwają argument bezpieczeństwa, jednak jest on całkowicie bezzasadny. Jak zapewniają producenci, szklane schody wykonane z trwałego, hartowanego szkła są bezpiecznym rozwiązaniem do domu czy biura.

Wybór szklanych schodów, jak każdych innych jest decyzją, która powinna być dobrze przemyślana pod względem indywidualnych preferencji. Warto wziąć pod uwagę, że mogą one stać się imponującym elementem aranżacji wnętrza, dodając mu nowoczesnego, unikalnego i eleganckiego charakteru.