Drodzy klienci, uprzejmie informujemy, że nie wykonujemy już zleceń związanych z balustradami. Wyspecjalizowaliśmy się w profesjonalnej obróbce stali nierdzewnej.

Schody ze szkła – mocne i słabe strony

Nowoczesne schody wewnętrzne zachwycają swoją prostotą, ale i oryginalną konstrukcją, świadcząc o guście właścicieli domu. Klienci, którzy decydują się na realizację schodów szklanych, wprowadzają do wystroju swojego domu nie tylko funkcjonalny i bezpieczny element konstrukcyjny, ale i wywołujący niezwykłe wrażenia estetyczne i współgrający z innymi elementami nowoczesnego wnętrza. Dlatego jeśli schody są odpowiednio dostosowane do pomieszczenia, w którym się znajdują, mogą stać się wizytówką Twojego domu.

Wytrzymałość i bezpieczeństwo

Niektórym może się wydawać, że schody szklane, ze względu na materiał, z którego są wykonywane, mogą nie być odpowiednio wytrzymałe czy bezpieczne. Nic bardziej mylnego. Nowoczesna technologia produkcji szkła sprawia, że jest ono niezwykle mocne i może być wykorzystywane nie tylko w zdobnictwie, ale i budownictwie, co czyni je wyjątkowo funkcjonalnym i chętnie poddawanym obróbkom. Stopnie szklanych schodów wykonywane są z trzech warstw klejonego hartowanego szkła i montowane na specjalnej, metalowej konstrukcji, dlatego nawet, gdyby udało się je zniszczyć, nie zagrażają one bezpieczeństwu ich użytkowników. Klejone szkło rozpada się bowiem na małe kawałki, które pozostają jednak na swoim miejscu dzięki folii umieszczonej pomiędzy kolejnymi warstwami. Nie ma więc zagrożenia, aby w przypadku ukruszenia się jakichkolwiek elementów szklanych schodów doszło do skaleczenia się, co daje im przewagę nad schodami wykonanymi z innych, mniej odpornych materiałów. Z kolei niewielki ciężar metalowej konstrukcji takich schodów wykonywanej jest ze stali nierdzewnej dostosowywanej wizualnie i jakościowo do potrzeb i budżetu Klienta sprawia, że są one wygodne w użytkowaniu, a także łatwe w utrzymaniu i konserwacji.

Nowoczesna technika i estetyka

Nowoczesna technika produkcji szkła zapewnia mu nie tylko niezwykłą wytrzymałość, ale i niebywałą atrakcyjność i dekoracyjność. Schody wewnętrzne wykonane z tego kruszywa są zatem nie tylko bezpieczne dla ich użytkowników, ale i niezwykle wdzięczne, jeśli chodzi o wykorzystanie ich możliwości konstrukcyjnych i estetycznych. Tego typu schody w domu, ale i każdym innym pomieszczeniu, w którym są wykorzystywane, mogą przybierać dowolną formę i barwę, dzięki czemu są w stanie podkreślić walory wnętrza, w którym się znajdują, i mogą stać się luksusową dekoracją domu, mieszkania lub innej powierzchni użytkowej. Dodatkowo, wykorzystując naturalne światło znajdujące się w pomieszczeniu, mogą je odpowiednio wyciemnić lub doświetlić, dając tym samym niezwykle interesujące efekty wizualne. Ciekawym rozwiązaniem jest też zastosowanie sztucznego podświetlenia schodów różnobarwnymi diodami LED, które nie tylko zdobią schody ze szkła, ale i wpływają na jakość ich użytkowania, oraz małych elementów zdobniczych umieszczanych pomiędzy kolejnymi warstwami szkła.

Dostosowane do Twoich potrzeb

Schody ze szkła świetnie dopasowują się do każdej przestrzeni i w związku z ich realizacją firma Kobamet nie ma właściwie żadnych ograniczeń, ale decydując się na nie, musimy pamiętać, że powinien to być wybór przemyślany i spełniający oczekiwania wszystkich domowników. Należy zdawać sobie bowiem sprawę z tego, że schody szklane bardziej będą pasowały do realizacji nowoczesnych i prostych, niekoniecznie zaś będą harmonizowały z wnętrzami tradycyjnymi, w których dominuje klasyka wykonania i wystroju. O ich wyborze należy więc pamiętać już na etapie projektu budowy lub adaptacji wnętrza, aby te świadomie i odpowiednio dobrane do charakteru przestrzeni schody mogły cieszyć oko i swoją niepowtarzalnością wnosić do pomieszczenia funkcjonalność i piękno.

Zróżnicowane cenowo

Cena schodów szklanych uzależniona jest od ich wielkości i charakteru oraz rodzaju montażu, który wybierzemy. Dlatego chociaż może nam się wydawać, że jest to dość kosztowna inwestycja, to tak naprawdę wszystko zależy od upodobań i życzeń Klienta. W związku z tym, że większość elementów konstrukcyjnych szklanych schodów wykonana jest ze stali, bardzo szybko może się okazać, że w porównaniu z chociażby drewnem jest to nie tylko szybsze w realizacji przedsięwzięcie, ale i przystępniejszy cenowo wybór.