Drodzy klienci, uprzejmie informujemy, że nie wykonujemy już zleceń związanych z balustradami. Wyspecjalizowaliśmy się w profesjonalnej obróbce stali nierdzewnej.

Jak dopasować balustradę

Stalowe schody wewnętrzne – co jest modne w 2022 roku?

Zmieniające się w każdym roku trendy w aranżacji wnętrz przynoszą ciekawe rozwiązania architektoniczne i nieszablonowe podejście do znanej nam z poprzednich sezonów stylistyki. W tym roku prym w stalowym wyposażeniu wiodą dwa style – nowoczesny design przywołujący na myśl mieszankę najnowszych światowych stylów w architekturze i stonowany minimalizm sprawdzający się w każdym wnętrzu i o każdym czasie. Jaki typ schodów stalowych wybrać do naszego domu? Czym się kierować – ponadczasową linią stalowych schodów ze szkłem czy mariażem rozwiązań rodem z nowoczesnej Japonii i loftowego wyposażenia modernistycznych mieszkań? Co jest modne w 2022 roku?

Stalowe schody ze szklaną balustradą, czyli minimalizm w cenie

Klasyczne stalowe schody wewnętrzne zawsze będą modne, bez względu na obowiązujące trendy w wyposażeniu wnętrz czy sezonową modę. Nie inaczej jest w sezonie 2022, w którym silniej niż dotychczas kładzie się nacisk na klasyczne linie schodów wewnętrznych i szlachetne wykończenie stalowej balustrady. Takie zrównoważone podejście do kwestii wyboru schodów i ich wyposażenia ma szereg zalet – prosta forma schodów ze stali nierdzewnej nie tylko będzie pasowała do naszego domu bez względu na zmianę jego wystroju, ale i będzie bardzo opłacalna. Stalowe schody wewnętrzne w swojej minimalistycznej formie mogą występować jako proste stalowe stopnie schodów jednobiegowych lub zabiegowych wyposażone w lekką balustradę ze szkła hartowanego. Korzyść wynikająca z mariażu tych dwóch materiałów jest nie do podważenia – zyskujemy nie tylko klasyczną i estetyczną formę zamkniętej klatki schodowej, ale i wizualnie powiększamy wnętrze.

Stalowe schody w geometrycznej formie mogą być też zamknięte wysoką stalową balustradą wykonaną z pionowych tralek przytwierdzonych do podłoża i kondygnacji, do której prowadzą. W takiej zawieszonej formie schodów świetnie sprawdzą się bielone stopnie ze stali nierdzewnej wyposażone z drewniany element.

Schody z nierdzewki w stylu loftowym

W nowoczesnych mieszkaniach dwupoziomowych utrzymanych w chłodnej stylistyce przywodzącej na myśl wyposażenie starej fabryki i magazynu świetnie sprawdzą się stalowe schody loftowe. Schody tego typu cechuje nie tylko lekka konstrukcja, ale i nowoczesne wzornictwo uwydatniające surową linię stalowych schodów. Kręcone schody metalowe dobrze sprawdzą się w pomieszczeniach, w których brakuje miejsca na klasyczne schody jednobiegowe. Dodatkowy czynnik architektoniczny w postaci otwartej klatki schodowej będzie dobrze współgrał z prostymi elementami wyposażenia domu o nieskomplikowanym kształcie i jasnym kolorze.

Schody loftowe w nowoczesnym stylu chętnie łączą w parę stalową konstrukcję schodów i balustradę z nierdzewki z jasnymi stopniami schodów wykonanych z drewna lub kamienia.

Schody z nierdzewki w stylu japandi

Nowością wśród wzorów stalowych schodów wewnętrznych jest styl zaczerpnięty z prostych i wysublimowanych wnętrz z dalekiej Japonii, w której ponadczasowość, jasna kolorystyka i proste rozwiązania są przejawem elegancji i dobrego smaku. Schody stalowe w stylu japandi to klasyczne schody pełne, często w łuku, wyposażone w wysoką balustradę ze szkła i stali. Schody tego typu są bardzo wygodne i efektowne i świetnie nadają się do salonów połączonych z wysoką antresolą. Stalowe stopnie kręconych schodów z nierdzewki mogą być wyposażone w klasyczną balustradę ze szkła na standardowej wysokości albo w wysoką przeszkloną balustradę połączoną z wyższą kondygnacją. Ważne, żeby schody były jasne, lekkie, a przy tym niezwykle wyraziste. Skandynawska specyfika schodów stalowych w stylu japandi to mieszanka stalowej elegancji i nowoczesnego spokojnego stylu orientalnej Japonii.

Schody stalowe w stylu modern classic

Styl modern classic w wyposażeniu wnętrz to połączenie klasyki i współczesnej myśli technologicznej. Schody w stylu modernistycznym mogą przybierać formę zarówno klasycznych schodów dwubiegowych, jak i nowoczesnych schodów kręconych. Ważny jest dobór stalowych elementów, zarówno w postaci prostych stopni i balustrady ze stali nierdzewiejącej, jak i kutej barierki przywodzącej na myśl reprezentatywne cechy stylu vintage. Schody tego typu najczęściej wyposażone są w jasne elementy drewniane lub drewnianopodobne, np. w formie stopni. Często – żeby zachować wrażenie lekkości i przejrzystości – schody w stylu modern classic pozbawione są podstopnic. Stalowa balustrada i pionowe słupki nośne ze stali nierdzewiejącej w połączeniu z naturalnymi materiałami idealnie pasują do eklektycznych nowoczesnych wnętrz z nutą niepowtarzalnej klasyki.