Drodzy klienci, uprzejmie informujemy, że nie wykonujemy już zleceń związanych z balustradami. Wyspecjalizowaliśmy się w profesjonalnej obróbce stali nierdzewnej.

stalowe schody wewnętrzne trendy

Stalowe schody wewnętrzne – trendy w 2023 roku

Stalowe schody wewnętrzne trendy – co jest polecane na rynku?

Stalowe schody wewnętrzne są uniwersalne i zawsze modne. Łączą w sobie klasyczne formy i nowoczesny design. To też synonim dobrego smaku i estetyki. Wybierając je, możemy być pewni, że będą cieszyły nasze oko przez długi czas. To, jak będą wyglądały nasze schody ze stali do użytku wewnętrznego, zależy nie tylko od projektanta, ale i nas samych. Na jaki typ schodów stalowych się zdecydować? Stalowe schody wewnętrzne – jakie trendy są na czasie? 

Nowoczesne schody industrialne

Najnowsze projekty schodów stalowych łączą w sobie rozwiązania z odległych stylów architektonicznych. Często dominuje klasyczna elegancja, którą łączymy z industrialnymi rozwiązaniami. We wnętrzach urządzonych w tym stylu dobrze prezentują się stalowe schody kręcone w duecie ze szklaną balustradą. Jeśli decydujemy się na klasyczne elementy w wyposażeniu wnętrza, schody ze stali będą odgrywały funkcję ciekawej ozdoby. Pamiętajmy tylko, żeby dostosować ich wielkość i typ do naszych potrzeb.

Spokojna architektura przełamana loftowymi schodami ze stali nierdzewnej to chwytliwy pomysł, który zdobywa coraz więcej zwolenników. Jeśli wnętrza są stylu glamour, to możemy postawić na balustradę szklaną z barwionego szkła. Dla zwolenników minimalizmu polecamy klasyczne schody stalowe żeberkowe i wysoką balustradę całoszklaną.

stalowe schody wewnętrzne trendy

Stalowe schody wewnętrzne trendy rodem z dalekiej Japonii

Architektura czerpie inspirację z różnych nurtów kulturowych. Jednym z nich jest styl kawaii, który charakteryzuje spokojne wnętrza. Jeśli chcemy urządzić wnętrza w tym stylu, to powinny być jasne i przytulne. Umieszcza się w nich tylko niezbędne sprzęty i dodatki. Do stylu kawaii doskonale pasują stalowe schody ażurowe, najlepiej podwieszane albo belkowe. Stal nierdzewną dobrze jest pomalować na jasne kolory – beżowy, biały lub pastelowy.

Do schodów stalowych tego typu poleca się balustradę stalową z delikatnych poziomych tralek. Jeśli wolimy balustradę ze szkłem, to wybierzmy balustradę w stalowej ramie.

Stalowe schody kręcone – modernistyczna geometria

Schody spiralne ze stali nierdzewnej mają szerokie zastosowania w różnych wnętrzach. Są małe, zwrotne i można je zamontować w gotowym pomieszczeniu. Schody stalowe kręcone na słupie centralnym zadowolą zwolenników eklektyzmu w architekturze. Ich kształt uzależniony jest od formy mocowania, ale wykończenie schodów tego typu może już być dostosowane do naszych potrzeb.

Jeśli schody przylegają do ściany, możemy je wyposażyć tylko w stalową barierkę i zrezygnować z pełnej szklanej czy stalowej balustrady. Wówczas po drugiej stronie wystarczy nam tylko zewnętrzny policzek schodów. W przypadku schodów montowanych pośrodku pomieszczenia konieczna jest solidna stalowa balustrada albo balustrada ze szkła.

Geometryczne stalowe schody spiralne wpisują się w styl modernistyczny. Możemy je traktować jako efektowną, ale i funkcjonalną ozdobę. Są przy tym niewielkie, więc zajmują mniej przestrzeni.

schody stalowe wewnętrzne kręcone

Schody stalowe wewnętrzne trendy z ażurową balustradą

Inwestorzy doceniają maksymalizm w architekturze. Nie chodzi tu tylko o dodatki, ale i elementy użytkowe. Jeżeli montujemy nowe schody ze stali, to pamiętajmy, że muszą być wykonane z wysokiej jakości materiałów. Styl maksymalistyczny to jeden z trendów wnętrzarskich w 2023 r. Wyróżnia się ciekawą kolorystyką i mieszaniną form. Tłem dla wyrazistych przedmiotów, np. czarnych stalowych schodów, są zazwyczaj jasne pomieszczenia.

W takim stylu możemy zainstalować np. jasne i lekkie schody stalowe kręcone, jak i cięższe schody dwubiegowe z czarnej stali nierdzewnej. Schody tego typu będą dobrze wyglądały na tle białych ścian z drewnianymi dodatkami. Wewnętrzne schody stalowe możemy połączyć z bogatą, ażurową balustradą barwioną tak samo jak stopnie schodów. Doskonale będzie też wyglądało połączenie stalowych schodów ze szklaną balustradą w geometrycznej ramie.

Nie wiesz, jaki projekt schodów stalowych wewnętrznych wybrać? Porozmawiaj z nami, doradzimy najlepsze rozwiązania. W Kobamet dobierzemy schody ze stali dostosowane do wielkości i rodzaju pomieszczenia.