Drodzy klienci, uprzejmie informujemy, że nie wykonujemy już zleceń związanych z balustradami. Wyspecjalizowaliśmy się w profesjonalnej obróbce stali nierdzewnej.

Wewnętrzne schody ze stali nierdzewnej

Profesjonalnie i bezpieczne wewnętrzne schody ze stali nierdzewnej

Ładne i reprezentacyjne wewnętrzne schody ze stali nierdzewnej to przede wszystkim bezpieczne schody. Dlaczego? Dobre schody mają być wygodne, ładne i solidne. Poruszając się po nich, nie możemy obawiać się, że potkniemy się na źle dopasowanych i śliskich stopniach albo będziemy musieli za każdym razem towarzyszyć maluchom w pokonywaniu schodów. Pamiętajmy, że dobre schody stalowe świadczą o ich wykonawcy, ale i naszym wyborze. Dlatego przed zakupem schodów warto skonsultować się z architektem i wykonać wizualizację klatki schodowej.

Stalowe schody wewnętrzne – bez projektu nie zaczynaj

W przeważającej większości przypadków schody należy zaprojektować na etapie powstawania domu. Jest to obligatoryjne zwłaszcza w przypadku schodów dywanowych i schodów belkowych. Jeżeli nie będziemy opierali się na sprawdzonych rozwiązaniach i prawidłowym projekcie klatki schodowej, może okazać się, że wybrane schody nie będą pasowały do gabarytów pomieszczenia. Nie możemy pozwolić sobie na to, żeby schody były zbyt wąskie – to utrudni poruszanie się po nich, albo zbyt ciężkie – wówczas strop mógłby nie wytrzymać.

Nierzadko zdarza się, że podczas generalnego remontu chcemy zagospodarować nieużywane dotąd poddasze. Dobrze, jeżeli ten ruch przewidzimy wcześniej, czyli podczas wykańczania domu. Jeśli piętro, na które miałyby prowadzić nowe schody, nie będzie przygotowane technicznie, dodatkowy ciężki element może wpłynąć na konstrukcję nośną budynku.

W tym aspekcie wygrywają wewnętrzne schody ze stali nierdzewnej. Są one niewielkie i lekkie, co wpływa na możliwość domontowania ich do istniejącego już pomieszczenia. Stalowe schody podwieszane zmieszczą się i w małej klatce schodowej, i pośrodku otwartego salonu. To też dobre rozwiązanie, jeśli chcemy zagospodarować strych lub poddasze, a wcześniej nie pomyśleliśmy o schodach. Schody kręcone z nierdzewki nie wpłyną na konstrukcję budynku i nie zaburzają ogólnej struktury ścian i stropu.

Schody z nierdzewki w domu i biurze

Nie wiesz, jaki typ schodów wewnętrznych wybrać, ale marzy Ci się coś modnego i nowoczesnego? Nic trudniejszego – wystarczy wybrać stalowe schody ze stali nierdzewnej. Schody wewnętrznej ze stali nierdzewnej pasują do wielu typów przestrzeni użytkowej. Spotykamy je zarówno w domach jednorodzinnych, jak i mieszkaniach dwukondygnacyjnych. Chcesz je zamontować w większym budynku, np. biurowcu? Nie ma problemu – pamiętaj jedynie o specyfikacji technicznej i wymaganiach konstrukcyjnych.

Jeśli schody montuje się w małym domu, w niewielkiej klatce schodowej, możemy przemyśleć zakup stalowych schodów zabiegowych. Są one mniejsze niż schody jednobiegowe, a tak samo wygodne i efektowne. Schody zabiegowe ze stali ładnie wyglądają ze stalową balustradą z wypełnieniem szklanym.

W dużym domu, w którym możemy pozwolić sobie na większe schody, dobrym rozwiązaniem będą stalowe schody jednobiegowe. I w tym przypadku możemy dokupić do nich stalową balustradę ze szkłem. Nowoczesną wariacją na jej temat jest wysoka balustrada szklana poprowadzona od podłogi aż do wysokości piętra. Poza walorami estetycznymi balustrada stalowa tego typu jest też alternatywa dla obudowanej klatki schodowej.

Jesteś typem inwestora, który nie boi się nowoczesnych rozwiązań? A może remontujesz mieszkanie w stylu loftowym? W tym przypadku proponujemy klasyczne schody stalowe spiralne. To ciekawe, ale i pozwalające zaoszczędzić miejsce rozwiązanie. Pamiętajmy jednak, że schody kręcone będą wygodne pod warunkiem, że wykona je fachowiec, który zadba o odpowiednią wysokość balustrady i szerokość stalowych stopni.

wewnętrzne schody ze stali nierdzewnej

 

Schody wewnętrzne z solidną balustradą stalową

Bezpieczne schody stalowe wewnętrzne to przede wszystkim takie schody, które wykonuje się według przepisów budowlanych. Ważny tu jest nie tylko dobór materiału. Przy budowie schodów musimy pamiętać o ich wysokości, szerokości stopni, obecności podstopnic i wysokości balustrady. Jeżeli montujemy schody kręcone, trzeba zadbać o wygodne stopnie, np. stopnie z drewna. W przypadku schodów montowanych w domach, w których są dzieci, lepiej jest doposażyć stopnie schodów w podstopnice, nawet tymczasowe.

Elementem wpływającym na nasze bezpieczeństwo podczas korzystania ze schodów stalowych jest balustrada. Musimy ją zamontować zawsze, jeżeli przynajmniej jedna ze stron schodów nie jest otoczona ścianą. Najczęściej wybiera się balustradą jest balustrada stalowa wykonana z pionowych lub poziomych tralek. Często zamiast nich instalowane są stalowe linki. Nowoczesną wersją balustrady ze stali nierdzewnej jest balustrada szklanacałoszklana lub samonośna. Jeżeli możemy sobie na to pozwolić, możemy zainstalować w naszym domu wysoką balustradę szklaną lub taką samą balustradę wykonaną w pionowych stalowych elementów. Ażurowa balustrada tego typu przy okazji zabezpieczy w pełni przestrzeń wokół schodów i wydzieli klatkę schodową.

Potrzebujesz pomocy w wyborze i wykonaniu najlepszych wewnętrznych schodów ze stali nierdzewnej? To skontaktuj się z nami – jesteśmy doświadczonym i niezawodnym producentem balustrad i schodów ze stali.