Drodzy klienci, uprzejmie informujemy, że nie wykonujemy już zleceń związanych z balustradami. Wyspecjalizowaliśmy się w profesjonalnej obróbce stali nierdzewnej.

cennik balustrad ze stali nierdzewnej w 2023 roku

Cennik balustrad ze stali nierdzewnej 2023

Cennik balustrad ze stali nierdzewnej w 2023 roku

Cennik balustrad ze stali nierdzewnej jest zmienny i jest konsekwencją otoczenia rynkowego. Systematyczna aktualizacja cen balustrad z nierdzewki nie powinna dziwić. Produkcja balustrad ze stali nierdzewnej to dochodowe, ale i odpowiedzialne zajęcie. Balustrada tego typu ma przecież chronić nasze schody, tarasy i balkony. Przy okazji ma też być maksymalnie wytrzymała i spełniać wymogi estetyczne klientów.

Jak to się dzieje, że balustrady ze stali nierdzewnej są najczęściej droższe od innych rozwiązań? Od czego zależy cena balustrady ze stali nierdzewnej?

Balustrady ze stali nierdzewnej od dobrego producenta są w cenie

Zanim poznamy cennik balustrad ze stali nierdzewnej i zdecydujemy się na zakup balustrady nierdzewiejącej, sprawdźmy jej producenta. To, że kupimy droższą balustradę, wcale nie oznacza, że dostaniemy produkt dobrej jakości. Żeby nie kupować kota w worku, wcześniej dobrze jest zrobić rozeznanie rynku i wybrać certyfikowanego dostawcę balustrad ze stali nierdzewnej. Wiele zależy też od rodzaju materiału, z którego wykonuje się balustradę. Pamiętajmy też, że balustrada stalowa montowana w domu może mieć inne parametry niż balustrada ze stali nierdzewnej balkonowa. Dlaczego?

Balustrady ze stali nierdzewnej montowane na zewnątrz budynków są bardziej narażone na uszkodzenia niż balustrady schodowe wewnętrzne. Barierki na balkon i taras częściej się brudzą, częściej mokną i cały czas są narażone na działanie zmiennych temperatur. A to wpływa na ich stan utrzymania. Dlatego rekomendujemy, żeby jako balustrady zewnętrzne wybierać balustrady ze stali nierdzewiejącej. Balustrada ze zwykłego metalu po prostu będzie się szybciej niszczyć i będzie rdzewieć. Barierki pokryte rdzą trzeba często konserwować i malować, a to podwyższa koszty ich utrzymania.

cennik balustrad ze stali nierdzewnej w 2023 roku

Od czego zależy cennik balustrad ze stali nierdzewnej

Cennik balustrad ze stali nierdzewnej zależy od wielu czynników. Z tego względu przed zakupem balustrady z nierdzewki trzeba zrobić rozeznanie rynku i sprawdzić aktualne ceny. W 2023 r. ceny balustrad stalowych nierdzewnych trochę się ustabilizowały, co jest efektem unormowania się dostaw stali z rynków zagranicznych.

Bez względu na wahania na rynku przetwórstwa metalurgicznego dobrze, jeżeli wiemy, od czego zależy cena balustrady z nierdzewki. Na koszty balustrady stalowej balkonowej składa się jakość materiału, obróbka stali i montaż barierki. Jak dobrze wiemy, balustrada balustradzie nierówna. Co to oznacza? Balustrada ze stali nierdzewnej wykonana z prostych elementów będzie droższa niż balustrada metalowa, ale i tak tańsza niż balustrada kuta. Z kolei balustrada stalowa ze szkłem będzie nas kosztować więcej niż balustrada ze stali nierdzewnej wykonana ze stalowych linek.

cennik balustrady z nierdzewki

Balustrady ze stali nierdzewnej są w cenie, ale to się opłaca! 

Nie możemy też zapominać, że choć balustrady ze stali nierdzewnej są droższe od tych ze stali zwykłej, to ostatecznie i tak są bardziej opłacalne. Dlaczego? Kupując balustradę stalową z nierdzewki, zapewniamy sobie dobrą jakość produktu. Balustrada nierdzewiejąca nie niszczeje, nie rdzewieje i trudno ją uszkodzić.

W ostatecznym rozrachunku jej koszt jest wyższy, ale to jednorazowy wydatek na długie lata. Z drugiej strony, jeśli kupimy balustradę z żelaza, musimy liczyć się z tym, że z czasem barierka się zniszczy. Korodujący materiał będzie od nas wymagał ciągłej konserwacji. A to, jak wiemy, będzie generowało kolejne koszty.

Czy warto kupić balustradę ze stali nierdzewnej? Oczywiście, że tak! Minimalna cena prostej balustrady z nierdzewki zaczyna się od kilkuset złotych za metr bieżący. Jeżeli zdecydujemy się na balustradę kutą, jej wartość może wzrosnąć ponad 1 tys. zł. Cena balustrady ze stali zwykłej może być niższa, ale pamiętajmy o kosztach dodanych w postaci przynajmniej sezonowych napraw. W takim wypadku cena balustrady tego typu w ostatecznym rozrachunku może nawet przewyższyć cenę zakupu oraz montażu balustrady ze stali nierdzewnej.